Austrijanac pronađen u teškom stanju, uhapšen muškarac iz BiH

IZVOR:Nezavisne

Krvavi napad u Elisabeth-Vorstadt, u centru Salcburga desio se sinoć, 11. juna, kada, je državljanin Bosne i Hercegovine flašom teško povrijedio Austrijanca, a zatim ga izudarao pesnicama.

U glavnom gradu austrijske pokrajine, sinoć je došlo je do krvavog sukoba. Državljanin BiH, star 29 godina teško je povrijedio 45-godišnjeg Austrijanca u naselju Elisabeth-Vorstadt. Policija je, prema saopštenju u petak, ubrzo nakon napada u blizini mjesta događaja uhapsila osumnjičenog.

Teške povrede
Policajci su na licu mestu zatekli teško povrijeđenu žrtvu, 45-godišnjeg Austrijanca. Prema prvim nalazima istrage, napadač je najprije muškarca napao flašom, a zatim ga je više puta udario pesnicama. Nakon napada, počinilac je pobjegao.

Policija je odmah pokrenula potragu za odbeglim napadačem. Potraga je bila uspješna: svega nekoliko stotina metara od mjesta događaja, policajci su zaustavili osumnjičenog

Dalja istraga
Državno tužilaštvo u Salcburgu naložilo je hapšenje muškarca. Policajci su ga sproveli u Kazneno-popravni zavod Salcburg. Motiv napada za sada nije poznat i predmet je istrage.

Izvor: Nezavisne
Budite uz Moju Republiku
Pratite nas i ponesite dio Republike Srpske sa sobom
Za još vijesti, priča, video priloga i zanimljivosti iz Republike Srpske, zapratite nas na Instagramu i Facebooku. Ako želite poklon sa motivima Srpske, posjetite naš e-shop i pogledajte majice, dukserice, šolje, zastave, privjeske i druge proizvode.

Najnoviji članci

Povezani članci