Optužena vlasnica krave: Motociklista naletio na životinju, pa teško povrijeđen

IZVOR:Nezavisne

BILEĆA – Okružno javno tužilaštvo u Trebinju tereti M.S. (38) iz Bileće da je ostavila kravu bez nadzora pa je životinja izašla na magistralni put kojim se kretao vozač motocikla P.N., koji je prilikom izlaska iz krivine udario u kravu, nakon čega je pao sa motora i zadobio povrede.

Bilećanku terete da je počinila krivično djelo ugrožavanje javnog saobraćaja opasnom radnjom ili sredstvom iz člana 404. stav 3. u vezi sa stavom 2. Krivičnog zakonika Republike Srpske, a optužnicu je potvrdio Osnovni sud u Trebinju.

Optuženoj se stavlja na teret da je iz nehata krivično djelo počinila 12. jula ove godine u mjestu Prijevor.


Motociklista pokušao zakočiti

Kako piše u optužnici, krava je u 00.48 časova izašla na magistralni put kojim se kretao vozač motocikla P.N., koji je vozio iz pravca Berkovića prema Bileći.

Nakon što je ugledao životinju, pokušao je forsirano da zakoči, ali nije uspio da izbjegne udar.

Moticikista je nakon udara pao sa suzukija i zadobio teške tjelesne povrede, dok je krava uginula.

Teške povrede

P.N. je, prema optužnici, zadobio oguljotinu na lijevoj strani leđa, promjera oko 20 puta 20 centimetara.

Ta povreda bila je praćena serijskim prelomom od VII do XII rebra lijevo, sa prodorom krvi u pleuralni prostor.

Osim toga, zadobio je prelom bočnih nastavaka I, II i III slabinskog pršljena, kao i oguljotine na lijevom laktu i lijevoj nozi.

Ove povrede, kako se navodi u optužnici, skupno procijenjene, u momentu nanošenja predstavljaju tešku tjelesnu povredu.

Nehat Bilećanke

Tužilaštvo M.S. stavlja na teret da je iz nehata, na drugi način, ugrozila javni saobraćaj i time izazvala opasnost za život ljudi, a usljed djela je nastupila teška tjelesna povreda jednog lica.

Izvor: Nezavisne
Foto: Pexels / Ilustracija
Budite uz Moju Republiku
Pratite nas i ponesite dio Republike Srpske sa sobom
Za još vijesti, priča, video priloga i zanimljivosti iz Republike Srpske, zapratite nas na Instagramu i Facebooku. Ako želite poklon sa motivima Srpske, posjetite naš e-shop i pogledajte majice, dukserice, šolje, zastave, privjeske i druge proizvode.

Najnoviji članci

Povezani članci