БАЊАЛУКА– У Бањалуци је вечерас, 27. августа, одана почаст генералу Ратку Младићу, бившем команданту Главног штаба Војске Републике Српске, који је преминуо у 84. години.
Помен је одржан у Храму Христа Спаситеља, гдје су се окупили бројни грађани и политички представници.
Предсједник Милорад Додикизјавио је данас да је генерал Ратко Младић за српски народ велика личност који је у тешком времену стао на чело Војске Републике Српске и да се народу не може забранити да га памти.
„Бог да му душу прости“, рекао је Додик који је вечерас присуствовао помену генералу.
Предсједник Владе Републике Српске Саво Минић је у Храму Христа Спаситеља у Бањалуци упалио свијеће за покој душе Младића.
Минић је рекао да је разговарао са породицом Ратка Младића и да је његовом сину Дарку рекао да му је жао што нису успјели напори да генерал посљедње дане оконча достојанствено будући да је његово здравствено стање било катастрофално.


