Фудбалска репрезентација Аустралије уписала је важну побједу на старту групе Д Свјетског првенства, савладавши Турску резултатом 2:0 у сусрету одиграном на стадиону БЦ Плејс у Ванкуверу.
Екипа селектора Тонија Поповића до тријумфа је стигла захваљујући головима Несторија Иранкунде и Конора Меткалфа, који су казнили бројне промашаје и доминацију турске репрезентације.
Иако је Турскатоком већег дијела утакмице имала посјед и контролу игре, Аустралија је била знатно опаснија у транзицији и из двије брзе акције стигла до голова који су одлучили меч.
Први погодак постигао је Иранкунда након добре контранападачке акције, док је Меткалф у наставку потврдио побједу Аустралије и поставио коначних 2:0.
Овим тријумфом Аустралија се бодовно изједначила са Сједињеним Америчким Државама на врху групе Д, након што су Американци раније савладали Парагвај.



