Avion kompanije Ryanair, koji je u subotu letio iz Londona ka Osijeku, morao je određeno vrijeme da kruži iznad osječkog područja zbog neobičnog propusta — kontrolor leta nije na vrijeme došao u smjenu.
Prema navodima putnika, avion je kružio oko Osijeka oko dvadesetak minuta, a tokom leta posada je putnike obavijestila da postoji mogućnost preusmjeravanja na aerodrom u Budimpešti, ukoliko se ne uspostave potrebni uslovi za slijetanje u Osijek.
Iako je situacija kod putnika izazvala nelagodu i neizvjesnost, avion je na kraju bezbjedno sletio na osječki aerodrom.
Iz Hrvatske kontrole zračne plovidbe potvrđeno je da je došlo do propusta, navodeći da je riječ o individualnoj grešci radnika koji nije stigao na vrijeme u svoju smjenu. Istakli su da je problem brzo riješen po propisanim procedurama i da je avion sletio sa manjim kašnjenjem.
Prema njihovim informacijama, ukupno kašnjenje iznosilo je 12 minuta, dok putnici tvrde da je avion kružio oko 20 minuta.
Iz Hrvatske kontrole zračne plovidbe poručili su da sigurnost leta nijednog trenutka nije bila ugrožena. Avion je, kako navode, sve vrijeme bio pod nadzorom Centra oblasne kontrole zračnog prometa u Zagrebu, a sve operativne mogućnosti praćene su u skladu sa važećim procedurama.
Najavljeno je i da će sve okolnosti ovog događaja biti ispitane kroz interni postupak, nakon čega će, ukoliko se utvrdi odgovornost, biti preduzete odgovarajuće disciplinske mjere.
Iako se radi o relativno kratkom kašnjenju, slučaj je izazvao pažnju javnosti zbog neuobičajenog razloga zbog kojeg je avion morao da kruži iznad Osijeka.




