Припадници Управе за ваздухопловство Министарства унутрашњих послова Републике Српске током протекле ноћи реализовали су ванредни медицински транспорт 42-годишњег мушкарца који је након можданог удара из Универзитетског клиничког центра Републике Српске у Бањалуци хитно пребачен на лијечење у…
У Улици Махмута Бушатлије у Приједору данас се пред очима очајних мјештана одиграла права драма. Наиме, вода која им је дошла скоро до улазних врата, или како они у очају кажу „до грла“ у једном је тренутку повукла и голфа и његовог возача.
У јеку радничке кризе у руднику „Нова Љубија“ у Омарској, вишедневни штрајк окончан је тек након састанка са предсједником СНСД-а Милорад Додик, иако он тренутно не обнаша ниједну званичну функцију у власти Републике Српске.
Страначко запошљавање у Републици Српској о којем пишемо у посљедње вријеме и за чије постојање стижу потврде политичких актера у Српској из дана у дан потврђује колико је тај процес „затрован“ и да су обични грађани заправо ти који у таквом систему највише надрљају јер желе на законит начин да дођу до посла.
Амерички војници, припадници КФОР-а, на молитвеној литургији у Манастиру Драганац на Косову и Метохији, изразили су жељу да се крсте у овој српској светињи и пређу у православље.
Предсједник Владе Републике Српске Саво Минић изјавио је да се Влада у цијелости одрекла акциза које се уплаћују у буџет, чиме ће грађани Српске имати поврат од 10 фенинга по литру горива.
Игор Петернел, посланик у Хрватском сабору, најавио је да ће Клуб странке ДОМиНО и Хрватских суверениста затражити од Владе да Драшка Станивуковића, градоначелника Бањалуке, прогласе персоном нон грата, након чега је стигао и одговор из Бањалуке.
Николина Шљивић, посланик Уједињене Српске чије је именовање на позицију замјеника директора у Републичкој управи за геодетске и имовинско – правне послове (РГУРС) изазвало велику буру у јавности, не ради више у овој институцији, сазнаје портал Капитал.
Радници компаније „Нова Љубија“ из Приједора, који штрајкују глађу, провели су ноћ у централној радионици у Приједору, као и на двије локације у Омарској, у кантинама на копу и на мјесту прераде руде.
У Основној школи „Борисав Станковић“ у Бањалуци у петак око 16 часова догодио се случај вршњачког насиља када је ученица деветог разреда физички напала дјевојчицу из другог одјељења.