КАМБРИЈА – Дјевојка (17) преминула је након што је доживјела здравствени колапс на музичком фестивалу „Кендал Цаллинг“ у енглеској грофовији Камбрија.
Хитне службе интервенисале су нешто прије 02.15 часова, а упркос покушајима реанимације и пружању хитне медицинске помоћи, тинејџерка је преминула на лицу мјеста.
Полиција Камбрије саопштила је да је истрага о околностима смрти у току, док је породица обавијештена и пружена јој је подршка специјализованих службеника.
Полиција тражи свједоке догађаја
Истражиоци су позвали све који су се у вријеме инцидента налазили у близини шатора „Цаллинг Оут“ или панорамског точка на фестивалском простору да се јаве полицији и помогну у расвјетљавању случаја.
Организатори фестивала навели су да су њихове службе обезбјеђења и медицински тимови одмах реаговали чим је дјевојци позлило, те изразили саучешће њеној породици и пријатељима, истичући да у потпуности сарађују са надлежним органима.
„Кендал Цаллинг“ један је од најпознатијих љетних музичких фестивала у Великој Британији и сваке године у Лејк Дистрикт привуче око 40.000 посјетилаца.
Овогодишње издање окупило је бројне познате извођаче, међу којима су Биффy Цлyро, Тхе Либертинес, Габриелле, Wолф Алице и Примал Сцреам, а програм фестивала настављен је уз појачано присуство надлежних служби, наводи „Метро„.


