На темељима Саборног храма у Источном Новом Сарајеву одата почаст Ратку Младићу

ИЗВОР:RTRS

– Овај храм који се гради и који ћемо подизати свједок је и споменик једног тешког времена, у којем је једна од личности био и Ратко Младић, који своју борбу није завршио 1995. године, већ се борио до момента када се упокојио – поручило је свештенство Источног Сарајева.

Предсједник општинске Борачке организације Сарајево" титле="Претрага: Источно Ново Сарајево">Источно Ново Сарајево Драгиша Тушевљак истакао је да легенде не умиру већ живе у срцима народа Републике Српске.

– Генерал Младић је стао на чело одбране српског народа и неправедно је осуђен, а дао је допринос у стварању Републике Српске – рекао је Тушевљак.


Након помена генералу Младићу група млађих људи поставила је транспарент на дворани на Тргу Републике Србије са натписом: „Нек је твојој мајци хвала“ и упалили бакље.

Генерал Младић преминуо је јуче у 84. години у притворској јединици у Хагу.

Извор: RTRS
Фото: СРНА
Будите уз Моју Републику
Пратите нас и понесите дио Републике Српскеса собом
За још вијести, прича, видео прилога и занимљивости из Републике Српске, запратите нас на Instagramу и Facebookу. Ако желите поклон са мотивима Српске, посјетите наш е-схоп и погледајте мајице, дуксерице, шоље, заставе, привјеске и друге производе.

Најновији чланци

Повезани чланци