Након вишедневне полемике на друштвеним мрежама, објављен је снимак телефонског разговора предсједника СНСД-а Милорада Додика и лидера СДАБакира Изетбеговића.
Разговор који је трајао око седам минута почео је у пријатељском тону, али је убрзо прерастао у жустру расправу након што је Додик упитао Изетбеговића да ли је заиста рекао да га „силом треба склонити“.
Изетбеговић је одговорио да је притом мислио на правосудне институције.
„Рекао си силом, а правосуђе није сила него легалан поступак“, узвратио је Додик.
На то је Изетбеговић одговорио да је мислио на „легалан поступак, Миле“, додајући да Додика „неко мора зауставити због штете коју већ 20 година наноси овој земљи“.
„Истјерао си нам младе из земље, купујеш папке по Америци, улизујеш се Израелу. Најгору врсту људи си изабрао да раде против ове земље и, нажалост, у томе си успио“, рекао је Изетбеговић.
Када га је Додик упитао на коју земљу мисли, Изетбеговић је одговорио: „Ову земљу, моју и твоју Босну и Херцеговину.“
Током разговора Додик је у више наврата инсистирао на питању због чега му Изетбеговић пријети силом, док је лидер СДА понављао да говори о законитим поступцима и оптуживао Додика да штети властитом народу.
„Ти си штеточина, хајдучку политику водиш“, рекао је Изетбеговић.
Дотакли су се и положаја повратника у Републици Српској.
„Направили сте апартхејд, потпуну доминацију хришћана над муслиманима“, рекао је Изетбеговић.
Додик је одговорио да Бошњаци Србима „никада нису понудили ниједан одржив приједлог“.
У једном дијелу разговора Додик је упитао Изетбеговића да ли организује муџахедине против њега.
„Ја добијам информације о њима, а ти мени говориш да ћеш ме силом склонити. Је ли ти то организујеш“, питао је Додик.
„Откуд ти те будалаштине“, одговорио је Изетбеговић.
Разговор није протекао без међусобних прозивки, па су се двојица политичара дотакла и Додикове тјелесне тежине, када му је Изетбеговић поручио да „скине коју килу“.
На крају разговора су се поздравили, а Додик је Изетбеговићу рекао: „Ајде здраво, поздрави Себију“.




