Жељко Рељић поднио је неопозиву оставку на мјесто функцију предсједника Градског одбора Српске демократске странке Бањалука.
Како је наведено у саопштењу које потписује Рељић, избор Биљане Лукић за носиоца листе за Народну скупштину Републике Српске за Изборну јединицу 3, њему је, како истиче, порука да за његов досадашњи рад и политичко дјеловање не постоји довољно повјерење.
„Такву поруку прихватам без задршке и сматрам да је моја политичка и морална обавеза да преузмем одговорност. Због тога не подносим оставку само на функцију предсједника Градског одбора, већ и на све остале функције које обављам унутар Српске демократске странке. Сматрам да је то једини исправан и одговоран потез којим показујем досљедност и поштовање према вољи страначких органа и чланства“, написао је он.
Он је додао да је настојао водити часно, одговорно и у најбољем интересу СДС.
„Српској демократској странци желим успјех на предстојећим изборима и остајем захвалан свима који су вјеровали у мој рад“, навео је он.



