Трамп исмијао Макрона и његову жену, стигао му одговор из Париза

ИЗВОР:IndexHR

Француски предсједник Емануел Макрон реаговао је на изјаву америчког предсједника Доналда Трампа, који је коментарисао његов приватни живот током ускршњег ручка у Бијелој кући .

Упитан о Трамповим ријечима, Макрон је поручио да се неће упуштати у такве расправе и да такве изјаве нису примјерене.

„Не желим да улазим у то. Говоримо о преозбиљним стварима, говоримо о рату. Говоримо о мушкарцима и женама који су у борби, о цивилима који умиру, о рату који бјесни на Блиском истоку“, рекао је Макрон.

Додао је да су такве изјаве „непристојне и нису на нивоу“ и да не заслужују одговор.

„Нећу на то одговарати, то не заслужује одговор. Оно што треба учинити јесте радити на деескалацији, на прекиду ватре и наставку преговора“, поручио је.

Шта је рекао Трамп?

Амерички предсједник Доналд Трамп одржао је јуче ускршњи ручак у Бијелој кући. Том приликом критиковао је француског предсједника Емануела Макрона и британског премијера Кира Стармера јер су понудили помоћ САД-у тек након завршетка сукоба.

„Рекао сам: ‘Не, не, не треба ми помоћ након што је рат добијен, Емануеле.’“

Потом је изнио и личну опаску о Макрону.

„Назвао сам Француску, Макрона. Његова жена се према њему односи изузетно лоше и још се опоравља од деснице у вилицу“, рекао је Трамп.

Макрона пред камерама ошамарила супруга

Подсјећамо, Трамп се вјероватно реферисао на снимак који је постао виралан у мају прошле године.

Француски предсједник и његова супруга Брижит Макрон стигли су тада у званичну посјету Вијетнаму . У тренутку када су се отварала врата авиона камере су снимиле препирку између брачног пара Макрон. У једном тренутку рука у црвеном сакоу одгурује Макроново лице.

Макрон је потом примијетио камере, насмијешио се и махнуо окупљенима, након чега су он и супруга сишли низ степенице. Брижит Макрон била је обучена у црвени сако, па се закључује да је управо њена рука одгурнула његово лице.

Макронов кабинет испрва је негирао аутентичност снимака и тврдио да су генерисани вјештачком интелигенцијом, али је након провјере промијенио објашњење.

„Био је то тренутак када су се предсједник и његова супруга посљедњи пут опуштали прије почетка путовања. Био је то тренутак блискости“, рекао је тада званичник из Макроновог тима, преноси Index.хр.

Извор: IndexHR

Најновији чланци

Повезани чланци