Pripadnici Uprave za vazduhoplovstvo Ministarstva unutrašnjih poslova Republike Srpske tokom protekle noći realizovali su vanredni medicinski transport 42-godišnjeg muškarca koji je nakon moždanog udara iz Univerzitetskog kliničkog centra Republike Srpske u Banjaluci hitno prebačen na liječenje u…
U Ulici Mahmuta Bušatlije u Prijedoru danas se pred očima očajnih mještana odigrala prava drama. Naime, voda koja im je došla skoro do ulaznih vrata, ili kako oni u očaju kažu „do grla“ u jednom je trenutku povukla i golfa i njegovog vozača.
U jeku radničke krize u rudniku „Nova Ljubija“ u Omarskoj, višednevni štrajk okončan je tek nakon sastanka sa predsjednikom SNSD-a Milorad Dodik, iako on trenutno ne obnaša nijednu zvaničnu funkciju u vlasti Republike Srpske.
Stranačko zapošljavanje u Republici Srpskoj o kojem pišemo u posljednje vrijeme i za čije postojanje stižu potvrde političkih aktera u Srpskoj iz dana u dan potvrđuje koliko je taj proces „zatrovan“ i da su obični građani zapravo ti koji u takvom sistemu najviše nadrljaju jer žele na zakonit način da dođu do posla.
Američki vojnici, pripadnici KFOR-a, na molitvenoj liturgiji u Manastiru Draganac na Kosovu i Metohiji, izrazili su želju da se krste u ovoj srpskoj svetinji i pređu u pravoslavlje.
Predsjednik Vlade Republike Srpske Savo Minić izjavio je da se Vlada u cijelosti odrekla akciza koje se uplaćuju u budžet, čime će građani Srpske imati povrat od 10 feninga po litru goriva.
Igor Peternel, poslanik u Hrvatskom saboru, najavio je da će Klub stranke DOMiNO i Hrvatskih suverenista zatražiti od Vlade da Draška Stanivukovića, gradonačelnika Banjaluke, proglase personom non grata, nakon čega je stigao i odgovor iz Banjaluke.
Nikolina Šljivić, poslanik Ujedinjene Srpske čije je imenovanje na poziciju zamjenika direktora u Republičkoj upravi za geodetske i imovinsko – pravne poslove (RGURS) izazvalo veliku buru u javnosti, ne radi više u ovoj instituciji, saznaje portal Kapital.
Radnici kompanije „Nova Ljubija“ iz Prijedora, koji štrajkuju glađu, proveli su noć u centralnoj radionici u Prijedoru, kao i na dvije lokacije u Omarskoj, u kantinama na kopu i na mjestu prerade rude.
U Osnovnoj školi „Borisav Stanković“ u Banjaluci u petak oko 16 časova dogodio se slučaj vršnjačkog nasilja kada je učenica devetog razreda fizički napala djevojčicu iz drugog odjeljenja.