Ирски парламент притиска Тикток: Нестало пет младих живота због снимања за друштвене мреже

ИЗВОР:GlasSrpske

ДАБЛИН – Ирски парламент притиска Тикток након тешке несреће: Нестало пет младих живота због снимања за друштвене мреже

Ирски Парламентарни одбор саопштио је да је затражио од друштвене мреже „Тикток“ да објасни да ли посједује механизам који регулише садржај који велича опасне активности на путевима, након тешке саобраћајне несреће за коју се сумња да су изазвали младићи покушавајући да сниме видео за ту пlatформу.

„Након ове трагедије, појавила су се озбиљна питања о ширењу садржаја на друштвеним мрежама који, чини се, велича опасно и незаконито понашање на нашим путевима“, рекао је посланик Алан Кели, предсједник Парламентарног одбора за умјетност, медије, комуникације, културу и спорт.


Снимак који је направљен из аутомобила који је возио великом брзином у супротном смјеру, као и снимци из других возила која су учествовала у опасним активностима, широко су дијељени на друштвеним мрежама.

Полиција је саопштила у недјељу да је пет малољетних мушкараца погинуло у саобраћајној несрећи док су возили супротном страном ауто-пута, при чему су тешко повријеђене три жене и дијете у другом аутомобилу који су путовали ка аеродрому у Даблину.

Извор: GlasSrpske
Фото: Илустрација
Будите уз Моју Републику
Пратите нас и понесите дио Републике Српскеса собом
За још вијести, прича, видео прилога и занимљивости из Републике Српске, запратите нас на Instagramу и Facebookу. Ако желите поклон са мотивима Српске, посјетите наш е-схоп и погледајте мајице, дуксерице, шоље, заставе, привјеске и друге производе.

Најновији чланци

Повезани чланци